صفحه اصلی > كشورهاي عضو 
كشورهاي عضو

شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان

شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان در مرداد ماه سال 1384 با هدف تامين سوخت نيروگاه هاي كشور و درسال 1389 به عنوان یکی از زیر مجموعه های گروه بین‌المللی توسعه ساحل و فراساحل نگین کیش با هدف انجام کلیه فعالیت های حمل ونقل و جا به جایی بار و انواع کالا و مسافر با استفاده از امکانات حمل و نقل ریلی، تجهیز و توسعه تاسیسات ریلی و انجام فعالیت های خدماتی ، بازرگانی عمرانی و واردات و صادرات کالاهای بازرگانی و صنعتی در چارچوب قوانین جاری تاسيس شد كه در حال حاضر 10 شعبه در سراسر شبکه ریلی کشور از جمله بندرعباس، ری، اراک، مشهد، اصفهان، یزد را دارا می باشد.

آقای مهندس ناصر بختیاری، مدیرعامل شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان می‌باشد.


زمینه فعالیت شرکت

ارائه خدمات حمل و نقل ريلي بار  بوده و شرح خدمات آن عبارتند از حمل و نقل ريلي انواع محمولات نفتي و غير نفتي شامل شيميايي، پتروشيمي، روغن هاي خوراكي و غير خوراكي، خدمات فورواردري و حمل و نقل تركيبي داخلي و بين المللي و خدمات گمركي، صدوربارنامه و ترخيص مي باشد.

زمانبندی خدمات شرکت

 از زمان بارگيري تا انتهاي پروسه تخليه در حمل و نقل ريلي بار، اعزام و وصول بار در مقصد در عمليات فورواردري مي باشد. طي عمليات تركيبي بارگيري از وسيله اي به وسيله ديگر و در خدمات گمركي ترخيص كالا در واردات و يا صدور پروانه گمركي در بارهاي صادراتي و تاييد محموله بر اساس پروانه و صدور مجوز خروج در امور ترانزيت را مي توان عمده عمر خدمات اين شركت اشاره نمود.

تامین کنندکان ومشتریان

تامین کنندگان و مشتريان شركت به صورت عام عبارتند از صاحبان كالاهاي صادراتي، وارداتي و ترانزيتي و كالاهاي داخلي و ... و شرکتهای فورواردر

خدمات جایگزین

به طور کلی حمل و نقل به چهار شاخه حمل و نقل جاده ای،ریلی،دریایی و هوایی تقسیم می شود که در صورت حمل یک محموله با استفاده از دو یا چند شاخه از این اقسام تکنولوژی حمل و نقل ترکیبی پدید می آید.در حال حاضر با توجه به پتانسیل برابری کرایه ی حمل و نقل جاده ای نسبت به حمل و نقل ریلی ،خدمات جاده ای حمل و نقل به نوعی قابلیت جایگزینی خدمات حمل و نقل ریلی را دارد.

اعضاي هيات مديره اين شركت:

- آقاي علی اصغر سراجی، رييس هيات مديره

- آقای ناصر بختیاری نايب، رييس هيات مديره

- آقای سید جعفر علوی محله، عضو هیئت مدیره

- آقای عبدالرضا نادری افروشته، عضو هیئت مدیره

- آقای سید  مصطفی خردمند، عضو هیئت مدیره

سهامداران

شركت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان  در تاريخ 84.04.01 تاسيس و از تاريخ 84.05.01 بطور رسمي آغاز به فعاليت نموده است  و درصد سهامداران آن از مجموع  60 ميليون سهم  به تريتب زير مي باشند:

شركت گسترش نفت و گاز پارسيان 55.099.988  سهم –  91.8 %

شركت بين المللي ساحل و فراساحل نگين كيش 245.000 سهم - 0.41 %

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی 5 سهم - 0.00002%

شركت پتروشيمي پرديس 6  سهم  - 0.0000001 %

شركت سرمايه گذاري هامون سپاهان 6  سهم  - 0.0000001 %

 

خدمات

خدمات این شرکت مشتمل بر حمل ریلی داخلی، حمل مواد غذایی از جمله روغن نباتی، حمل مصالح ساختمانی  همچون سیمان و قیر، حمل و نقل بین‌المللی ترکیبی و ترانزیت است.

امکانات و توانایی‌های ریلی

شركت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان با مالكيت 1100 واگن مخزندار از نوع 543 و 547 هزاري ، بزرگترين شركت حمل و نقل ريلي عضو شركت هاي گروه مخزندار (37% مجموع واگن هاي مخزندار ) سطح كشور مي باشد. نوع فعاليت اين شركت ارائه خدمات حمل و نقل ريلي بار بوده و شرح خدمات آن عبارتند از حمل و نقل ريلي انواع محمولات نفتي و غير نفتي شامل شيميايي، پتروشيمي، روغن هاي خوراكي و غير خوراكي، خدمات فورواردري و حمل و نقل تركيبي داخلي و بين المللي و خدمات گمركي، صدوربارنامه و ترخيص مي باشد.

امکانات و توانایی‌ها در حوزه دریایی

شركت توسعه شرکت ایران مارین سرویسز
در تاریخ 13 مرداد 1360 به صورت شرکت با مسئولیت محدود تاسیس و در تاریخ 8 مهرماه 1366 به شرکت سهامی خاص تبدیل شده است ودرسال 1389 شرکت سرمایه گزاری غدیر این شرکت را خریداری نمود .
مرکز اصلی این شرکت در تهران و شرکتهای گروه در دبی و شعب فعال در بندر عباس ، بندر امام و بندر انزلی می باشد.
فعالیت مستمر این شرکت در زمینه های مختلف به شرح زیرشایان ذکر است:
امور ترانزیت
بخش ترانزیت شرکت با داشتن تجربه در اجرای امور عملیاتی فورواردری، کریری ، کارگزاری و انجام تشریفات گمرکی و با نظارت کامل بر انتقال انواع محموله های نفتی در طول مسیر تا مقصد توانسته رضایتمندی مشتریان را جلب نماید.
این بخش با دارا بودن 4 دستگاه مخزن جهت نگهداری محموله های نفتی هر یک به میزان 5000 تن در مجموع 20000 تن در بندر انزلی  ، امکانات مناسبی را برای صاحبان کالا در جهت ذخیره سازی و ترانزیت مواد نفتی  ایجادنموده و  در ادامه آن با استقرار تاسیسات وسیع و مجهز در اسکله های 33 و  34 بندر امام خمینی(ره ) ، امکان انتقال انواع محموله های نفتی از نوع گرمایشی و غیر گرمایشی از طریق واگن و کامیون به کشتی و بالعکس در کوتاهترین زمان ممکن  را نیزفراهم نموده و هم اکنون نیز نقش بسیار ارزنده ای را در منطقه در خصوص انتقال انواع روغن پایه ، فورفورال اکستراکت ، اسلاک واکس ، نفت خام ، نفت کوره ، گازوئیل و نفتا بر عهده دارد.
امور شناورها
شرکت ایران مارین سرویسز همچنین مسئول اداره عملیات وتامین نیروی انسانی شناورهای شرکت شامل حمل کالاهای خشک، شناورهای تدارکاتی ، خدماتی و باری  از نمایندگی های کشور های مختلف می باشد.
سایر فعالیت ها مانند تآمین نیازمندیهای خواربار ، سوخت و اداره کردن کشتی ها و تهیه مدارک لازم برابر با استاندارد و قوانین بین‌المللی و نیازمندیهای موسسه های رده بندی بین المللی بر عهده این شرکت می باشد.
امور نمایندگی ها
این شرکت در امر  خدمات رسانی به کشتی های نفکش ، فله بر و جنرال کارگو  در بنادر ایران و همچنین پایانه های نفتی کشور فعال بوده و در همین راستا شعبات شرکت به طور 24 ساعته و 7 روز هفته پاسخگو نیاز مشتریان می باشد .
شرکت ایران مارین سرویسز  به عنوان نماینده کشتی ها و همچنین  مالک کشتی ، با درک نیاز مشتریان و همچنین به علت تجارب سه دهه اخیرش در سرویس دهی به بیش از 8000 فروندکشتی هم اکنون خود را در رده بالای فهرست شرکت های نمایندگی خطوط کشتیرانی قرار داده است .
این شرکت در اقدامی مهم و قابل توجه  توانسته  با ارتقاء و افزایش  دفاتر و نمایندگی کشتی های تانکر و خشک در تمامی بنادر کشور و همچنین افتتاح دفاتر برون مرزی از جمله دبی و فجیره سهم عظیمی از ترانزیت ، تخلیه ، بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی و عملیات چارترینگ در راستای ارائه خدمات و سرویس دهی در بنادر کشور ، تهیه و تدارک ملزومات کشتی و قطعات یدکی ، هماهنگی در تعیین کارگاههای تخصصی جهت تعمیرات اضطراری کشتی ها را بدست آورد.
در چشم انداز شرکت کشتیرانی ایران مارین سرویسز  پیش بینی شده که باید بستر رشد و گسترش فعالیت تخصصی خود را به نحوی ارتقا دهد تا  بتواند سهم عظیمی از فعالیت بازار هدف در حوزه حمل و نقل دریایی و ترانزیت کالا در پی آن ارائه خدمات پیشرفته کشتیرانی هم سو با آخرین علوم و فن آوری روز دنیا در راستای اعتلای نام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مرحله ی ملی و بین المللی را کسب نماید.

شرکت دریابان جنوب ایران کیش
شرکت دریابان جنوب ایران کیش یکی از بزرگترین شرکت های زیر مجموعه گروه بین المللی توسعه ساحل  و فراساحل نگین کیش در 26 خرداد ماه سال 1368 در جنوب کشور و در شهر بندر عباس تاسیس و پس از گذشت 17 سال از فعالیت به جزیره کیش انتقال یافت.
پیرو سیاستهای کلان شرکت سرمایه گذاری غدیر و عنایت مدیر عامل محترم آنشرکت و همچنین سیاستگذاری های هلدینگ دریایی و حمل و نقل غدیر فعالیت این شرکت در حوزه دریایی و بازرگانی پس از یک دوره رکود ، شتاب مضاعف گرفت و با لطف پروردگار متعال ، فعالیت در این زمینه ها در حال گسترش می باشد .
فعالیت این شرکت در زمینه کشتیرانی و خدمات حمل ونقل دریایی و بازرگانی فرآورده های نفتی متمرکز می باشد.
بخش دریایی همچون سایر بخش های حمل و نقل نیازمند برنامه های توسعه ای است تا بر اساس آن بنادر کشور بتوانند به کانون مبادلات تجاری منطقه و بین المللی تبدیل شود.
در همین راستا این شرکت با در اختیار داشتن تیمی متخصص و متعهد در زمینه حمل و نقل دریایی برای خرید و یا تایم چارترینگ کشتی ها از ابتدای تابستان 91 فعالیت خود را آغاز کرده و عمده  برنامه هایش بر روی خرید کشتی جهت حمل متانول متمرکز گردیده است .
با تلاش نیروهای انسانی کارآمد و متخصص شرکت دریابان شاکله خود را در بخش کشتیرانی پیدا نمود و اقدامات قابل توجهی برای رسیدن به این مهم صورت گرفته  که بدین شرح است:
1)  بررسی گزینه های مختلف جهت خرید کشتی حمل متانول  دربازارهای بین المللی
2) حمل چندین محموله بنزین از ترکمنستان به ایران ( بالغ بر 35000 تن)
3) حمل فرآورده های نفتی در منطقه خلیج فارس از ایران به سایر کشورها
4) شروع حمل متانول به کشورهای هند و چین
5) شناسایی و مذاکره بامنابع خرید و فروش موادپتروشیمی و عقد قرارداد زمانی جهت حمل متانول با پتروشیمی زاگرس
6) به کارگیری چندین فروند کشتی حمل نفت کوره در خلیج فارس ؛ شرکت دریابان علاوه بر فعالیت مستمر و موثر در بخش حمل و نقل دریایی در حوزه بازرگانی فرآورده های نفتی نیز دستاورهای مهمی کسب کرده است.
فعالیت در بخش بازرگانی فرآورده های نفتی کانون توجه مدیران و دست اندرکاران این مجموعه بوده و با عنایت به کمکهای بی شائبه ی شرکت سرمایه گذاری غدیر در ابتدای سال 1391 فعالیت در این حوزه آغاز شده و روز به روز به لطف پروردگار و تلاش تمامی نیروها گسترده تر می شود.
فعالیت در حوزه بازرگانی فرآورده های نفتی تا امروز بر ترانزیت سوخت از عراق به کشورهای منطقه از جمله افغانستان ، ارمنستان و امارات متمرکز بوده است.
امید آن می رود که با توجه به پتانسیل هایی که برای گسترش تجارت  در این زمینه وجود دارد در آینده ای نزدیک ،شاهد ایجاد زمینه های مورد نیاز در کشورهای منطقه از جمله امارات ، افغانستان ، عراق و کشورهای حوزه CIS جهت فعالیت در زمینه تجارت فرآورده های نفتی با تمرکز بر نفت کوره ، گازوئیل و قیر باشیم.
اما مهمترین اقداماتی که تا به امروز با همت نیروهای کارآمد شرکت دریابان در حوزه بازرگانی فرآورده های نفتی صورت گرفته بدین شرح است:
1) شناسایی پتانسیل های موجود در بازار نفت کوره وگازوئیل عراق به ارمنستان به میزان 500 تن در ماه.
2) مذاکره و عملیات فروش و صادرات قیر به میزان 2000 تن در ماه به منابع مطمئن.
3) شناسایی پتانسیل بازار افغانستان و عراق و ایجاد ارتباط با خریداران گازوئیل.
4) واردات نفت از عراق ، تبدیل به بنزین و صادرات به افغانستان.
5) شناسایی نحوه تبادلات مالی با مشتریان و راه کارهای مطمئن باتوجه به شرایط تحریم.
6) برقراری ارتباط باکانال های توزیع و حمل و نقل و ترانزیت محصول.
7) شناسایی منابع خرید و قابل اتکا قیردرسطح کشور.
شرکت دریابان در چشم انداز فعالیت های خود با امید به لطف پروردگار و تلاش  شبانه روزی نیروهای انسانی کارآمد ومتخصص در نظر دارد به بزرگترین شرکت کشتیرانی در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی کشور تبدیل شود.

امکانات و توانایی‌ها در حوزه جاده‌ای

شرکت حمل ونقل وخدمات دریائی آبادان

با برخورداری از بافت مدیریتی ونیروی کارشناسی مرکب از متخصصین

حمل ونقل جاده ائی ،ریلی ،دریائی وهوائی به مقتضای ترکیبی بودن حمل ونقل کشور

توانمندیهای بالقوه مناسبی از مدیران وکارشناسان با تجربه حمل ونقل با پشتوانه اجرائی مطمئن برای سیاستهای کلی بخش حمل ونقل کشور .

امکان ارائه خدمات حمل ونقل در پنجاه وشش شعبه ونمایندگی فعال در سراسر کشور

ارائه خدمات حمل ونقل جادهائی ،هوائی ،دریائی ریلی وترکیبی ،کالاهای کانتینری وکفی

اارائه خدمات حمل ونقل کالای فاسد شدنی کانتینر ،فله وبسته بندی شده

حمل وتوزیع کالاهای اساسی ویارانه ائی در سراسر کشور
دارای دفتر نمایندگی در کشور ترکمنستان (عشق آبادمدیریت جامع حمل ونقل )

پرداخت کرایه حمل بصورت الکترونیک با حداکثر ضریب امنیتی توسط کاربران بدون حضور ومراجعه رانندگان برای دریافت

پسکرایه بعد از تحویل کالا در مقصد

استفاده بهینه از وجوه نقد در اختیار شرکت

امکان ردیابی کالا ها برای شرکت وصاحبان کالا

صدور بارنامه با سرعت فوق العاده خصوصا بعد از اولین مراجعه

دسترسی آسان به آمار واطلاعات مدیریتی مختلف برای مدیران شرکت وصاحبان کالا

قیمت تمام شده خدمات به راحتی قابل استخراج میباشد

حذف واسطه گری در جذب کامیون و پرداخت پسکرایه

امکان معرفی رانندگان فعال وامین ونیز رانندگانی که محمولات را به موقع وصحیح به مقصد نمیرسانند

امکان سیاهه نمودن اسامی رانندگان خاطی (black list)

عضویت در انجمن‌ها

•     عضویت در اتحادیه بین المللی راه آهن دنیا UIC و انجمن حمل و نقل چند وجهی IMMTA
•    
عضویت در انجمن صنفی حمل و نقل ریلی،انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران
•    
عضویت در انجمن مدیریت ایران،انجمن شش سیگما،انجمن لجستیک،انجمن روابط عمومی ایران

پروژه‌های در دست اقدام

-  خرید 700 دستگاه واگن 547 هزاری رومانی - آلمانی تولید واگن پارس
-
 خرید 400 دستگاه واگن 543 هزاری روسی تولید شرکت واگن پارس

پروژه‌های آینده

- خرید هزار دستگاه تانک کانتینر
- شرکت در مزایده فروش لکوموتیو راه آهن
- توسعه فعالیتهای تجاری و صادراتی در مسیر CIS و ترکیه
- شرکت در مزایده های آتی فروش واگن های باری دست دوم راه آهن

اطلاعات تماسی

آدرس شرکت: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، بن بست بهار، پلاک 9
تلفن شرکت:84013000
فاکس:88626640
وب سایت: http://www.prtdc.ir

ایمیل: Info@pitdc.com

عضویت در سرویس خبری
سازمان های بین الملل
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1090
 کل بازدید : 794488
 زمان بازدید : 0/1562